Niesamowite wichury w Polsce. Pogoda nas nie rozpieszcza raz pada raz super śnieg a przy tym temperatura dodatnia i bardzo mocny wiatr. Nie wiarygodna pogoda. Mamy środek zimy a w Krakowie śniegu nie utrzymał się dłużej niż dwa dni.
Mamy początek roku, a już zostają wydawane wspaniałe tytuły. Macie już jakieś na oku. Może czekacie na jakiś premierę, która okaże się w dalszej części roku ?? Ja nie ukrywam, że mam już czaje się na parę premier w tym najnowszą książkę Suzanne Collins...
Miłego dnia wam życzę.
___
„Gdyby ocean nosił twoje imię” to książka, po którą sięgnęłam z polecenia @come.book . Historia, z którą powinien zapoznać się każdy. Przedstawia powszechny (niestety) w naszych czasach problem rasizmu i dyskryminacji kulturowej.
Akcja książki dzieje się po wydarzeniach z 11 września.
Shirin wie co to znaczy być szykalowanym w szkole. Noszenie hidżabu nie pomaga jej w akceptacji przez innych. Jednak po poznaniu Oceana jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Porywająca, wciągająca i wywołująca wiele emocji opowieść o nietolerancji i życiu w środowisku gdzie jest się ocenianym przez religie. Jednak w tym wszystkim da się spełniać swoje marzenia. Pokazuje jak bardzo jedna osoba może wpłynąć na życie innej. Książka otwiera oczy na wiele problemów dzisiejszego społeczeństwa. Lektura nie tylko dla młodych.
***
„Jeśli decyzja, którą podjęłaś, przybliżyła cię do człowieczeństwa, postąpiłaś słusznie."-Tahereh Mafi GONTI(ALOES).
*
*
*
#bookst #book #winter #goodbook #bookstagramtopasja #bookstagramtopasja 👌😏💕 #books #bookstagram #książka #książkisąfajne #książki #ksiazka #readingtime #readingtime 📖 #read #reading #readingtimes #czytam #czytaniejestsexy #czytambolubię #czytambolubie #czytaniejestfajne #kolorowy_bookstagram #kolorowyinstagram #kochamksiążki #kochamczytac
#instabook #booklover #czytaniejestfajne #blog

231

0